شرکت دیاکو گستر پیچ کار شرکت دیاکو گستر پیچ کار .

شرکت دیاکو گستر پیچ کار

انتخاب و استفاده مناسب از آچار آلن

آچار آلن در اندازه‌های مختلف برای انواع پیچ‌ آلن در دسترس هستند. در برخی از شرایط، در زمان تهیه آچار مناسب برای یک پروژه، باید موارد مختلفی را در نظر گرفت. چند روش برای تعیین نوع آچار مورد نیاز برای یک پروژه وجود دارد. اندازه آچار هگز با قطر پیچ تعیین می‌شود. این همان چیزی است که هنگام انتخاب آچار باید به آن توجه ویژه داشته باشید.

اصطلاحات آچار آلن
تولید این نوع آچار به اواسط دهه 1900 بر می‌گردد. آلن، نام استاندارد برای آنچه که قبلا کلید هگز معروف بود، شد. شرکت تولیدی آلن، مجموعه‌ای از آچارهای شش ضلعی با کیفیت را ایجاد و با سرعتی سریع آنها را به بازارها ارائه کرد. این امر باعث شد تا کلید هگز سابق، به طور کلی به عنوان آچار آلن شناخته شود، از این زمان به بعد تمامی آچارها و پیچ‌ها با نام آلن شناخته شدند. آچارهای شش ضلعی آلن در اندازه‌های استاندارد و متریک ساخته می‌شوند.

آچار آلن با اندازه استاندارد
اندازه استاندارد برای آچارهای آلن با اینچ محاسبه می‌شود. یک مجموعه معمولی دارای طیف گسترده‌ای از اندازه‌ها خواهد بود، از جمله: 1/8 اینچ، 3/32 اینچ، 7/64 اینچ، 5/32 اینچ، 3/16 اینچ، 1/4 اینچ و 7/32 اینچ.

آچار آلن با اندازه استاندارد اروپایی
اندازه‌های متریک به عنوان استاندارد در اروپا استفاده می‌شوند. اندازه‌های معمولی در مجموعه اروپا عبارتند از: 2.5 میلی‌متر، 3 میلی‌متر، 4 میلی‌متر، 5 میلی‌متر، 6 میلی‌متر، 8 میلی‌متر و 10 میلی‌متر. اگر در حال کار روی پروژه‌ای هستید که از کشور دیگری ارسال شده است، شاید لازم باشد از مجموعه متریک آچارهای آلن استفاده کنید.

کدام اندازه‌ها را برای استفاده باید تهیه کرد
معمولا اندازه این نوع از پیچ‌ها را نمی‌توان بر روی آن حک کرد. این مسئله یافتن آچار مناسب و صحیح را به چالش می‌کشد. اگر واقعاً مطمئن نیستید، باید حدس بزنید. برای کاهش زمان تلف شده با آزمایش و خطا، از آچار میانی در مجموعه شروع کنید و راه خود را به سمت بالا یا پایین ادامه دهید.

نمودار اندازه کلید آلن
بر روی بیشتر آچارهای آلن به وضوح اندازه آنها ذکر شده است و می‌توان آن را مشاهده کرد. البته برای آچارهای کوچک، این اندازه ممکن است برای خواندن بسیار کوچک باشد. در این حالت، یک آچار یا نمودار کلید هگز می‌تواند پیدا کردن اندازه مناسب برای سر سوکت شما را آسان‌تر کند. بیشتر تولید‌کنندگان نمودار اندازه کلید آلن را در کنار محصول ارائه می‌دهند.

در برخی از محصولات تولیدی، آچار آلن‌های مناسب برای پیچ‌های به کار رفته در محصول ارائه می‌شود. آنها را نگه دارید یا آن را در جایی قرار دهید تا در زمان کار با محصول ارائه شده بتوانید از این آچارها استفاده کنید. البته آچار آلن قیمت کمی دارد و به راحتی می‌توان آن را تهیه کرد. اما باید توجه داشته باشید که آچارهای نامرغوب نمی‌توانند دوام بالایی داشته باشند و امکان دارد به راحتی پیچیده و شکسته شوند و نتوانید به خوبی پیچ‌ها را سفت و یا شل کنید.

نکاتی در مورد استفاده از آچار آلن
در حالی که آچارهای آلن و کلیدهای هگز به اندازه کافی بادوام به نظر می‌رسند، در صورت استفاده از اندازه اشتباه، امکان آسیب آنها زیاد خواهد بود. در صورتی که از اندازه کوچک‌تر از پیچ استفاده شوند، امکان خوردگی پیچ و آچار زیاد است و اگر گوشه‌های آچار ساییده شوند، کارایی آچار از بین می‌رود.

قبل از قرار دادن آچار دورن پیچ، مطمئن شوید سر پیچ تمیز بوده و خاک و دیگر رسوبات آن را پر نکرده باشد. در صورتی که آچار نتواند به خوبی داخل پیچ وارد شود، توانایی کمتری برای باز کردن پیچ را خواهد داشت و با وارد آوردن نیرو به راحتی از پیچ خارج شده و باعث خوردگی آچار و پیچ شود. همیشه قبل از شروع به محکم یا شل کردن پیچ، اطمینان حاصل کنید که هر طرف آچار به طور محکم و صحیح تراز شده است. در غیر این صورت، با اعمال نیرو، آچار از پیچ خارج شده و امکان آسیب به پیچ زیاد است. با رعایت نکاتی کوچک می‌توان به راحتی از آچار آلن در زمانی طولانی استفاده کرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۸:۵۷ توسط:norouzi موضوع: نظرات (0)

چرا از واشرها در اتصال‌دهنده‌ها استفاده می‌شود

واشرها قطعاتی هستند که به طور معمول با اتصال‌دهنده‌ها کاربرد دارند. این قطعات به اشکال و اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند و در ماشین‌آلات و کاربردهای متنوعی از آنها استفاده می‌شود. به طور معمول واشرها یک قطعه فلزی مسطح، دایره‌ای یا دیسک شکل با یک سوراخ در وسط هستند. واشرها اغلب در رابطه با پیچ و مهره‌ها استفاده می‌شوند. زمانی که یک قطعه با استفاده از پیچ به قطعه و یا صفحه دیگر متصل می‌شود، معمولا از واشر استفاده می‌شود و واشر در بین سر پیچ و سطح قرار می‌گیرد.

در برخی از مواقع سر پیچ به اندازه کافی بزرگ نیست تا بتواند مانعی از فرو رفتن پیچ درون سطح شود و یا امکان این وجود دارد تا با سفت کردن پیچ، سر پیچ به داخل حفره وارد شود و مقاومت اتصال کاهش پیدا کند. در این مواقع، واشر بین سر پیچ  و سطح قرار می‌گیرد و باعث ثابت ماندن پیچ در جای خود شده و پیچ قابلیت سفت شدن تا اندازه مناسب را خواهد داشت. همیشه در زمان خرید پیچ و مهره باید به الزامات محیط و امکان استفاده از واشر برای اتصال بهتر توجه کرد.

توزیع بار اتصال‌دهنده‌ها
هدف اصلی اکثر واشرها توزیع یکنواخت بار اتصال‌دهنده‌ها است که از پیچ و مهره استفاده می‌کنند. اتصال‌دهنده‌هایی که از پیچ و مهره استفاده می‌کنند، در معرض استرس نیروهای مختلف قرار دارند. به عنوان مثال، پیچ کردن یک پیچ به چوب، ممکن است باعث شکسته شدن چوب در سطح شود. واشرها با توزیع یکنواخت بار اتصال‌دهنده‌ها روی سطح مواد، خطر بروز چنین صدماتی را کاهش می‌دهند. همه مواد نیاز به استفاده از واشر ندارند. اما در مورد چوب و سایر مواد نسبتا نرم، واشرها برای محافظت در برابر صدمات ناشی از استرس در هنگام سفت شدن اتصال‌دهنده پیچی به داخل مواد مفید هستند.

پر کردن فاصله
همچنین می‌توان از واشرها به عنوان پر کننده فاصله استفاده کرد. چرا که در برخی از مواقع، هنگام استفاده از یک اتصال‌دهنده برای اتصال یک جسم، فاصله اندکی بین اتصال‌دهنده و سطح باقی می‌ماند. اگر اتصال‌دهنده‌ها از عمق شیء طولانی‌تر باشند، شما قادر نخواهید بود آن را تا انتها به درون شی محکم کنید. در برخی از مواقع، اتصال‌دهنده نباید از سمت دیگر جسم بیرون بیاید و در صورتی که اتصال‌دهنده‌ای طولانی‌تر از عمق جسم در اختیار داشته باشید، برای این که پیچ از سمت دیگر بیرون نزند، باید از واشر استفاده کنید. رانش پیچ 4 اینچی به جسم عمق 3 اینچ، منجر به بیرون رفتن 1 اینچ نوک پیچ از پشت جسم می‌شود. یک راه حل ساده برای حل این مشکل استفاده از واشر است. در برخی از اتصالات باید از دو واشر استفاده کرد، یکی در تماس با سر پیچ و واشر دیگر در سمت مهره قرار داده می‌شود که می‌تواند توزیع فشار را در دو سمت اتصال‌دهنده متناسب کند.

جذب لرزش در اتصال‌دنده‌ها با استفاده از واشر
انواع خاصی از واشرها برای جذب لرزش طراحی شده‌اند. این نوع از واشرها معروف به واشر ارتعاشی یا واشر لرزش هستند و آنها معمولا از فلز ساخته نمی‌شوند. در عوض، آنها از یک ماده نرم‌تر مانند پلاستیک، لاستیک یا اورتان ساخته شده‌اند. مواد نرم‌تر مانند اینها، در جذب لرزش نسبت به مواد سخت از جمله فلز موثرتر عمل می‌کنند. اگر از اتصال‌دهنده‌های پیچ و مهره‌ای برای اتصال دو شیء استفاده شود و یکی از آن اشیاء اگر به طور مداوم ارتعاش کند، استفاده از واشرهای جذب کننده لرزش می‌تواند شیء دیگر را از آسیب محافظت کند.

استفاده از واشر برای محافظت از ورود مایع
انواع دیگر واشرها از ورود آب و مایعات جلوگیری می‌کنند. آنها اغلب در لوله‌های آب و اتصالات برای ایجاد مهر و موم ضد آب استفاده می‌شوند. مانند واشرهای جذب کننده لرزش، واشرهای آب‌بندی مایع از یک ماده نرم ساخته شده‌اند که قادر به فشار کامل بر روی سطح جسم هستند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۰:۲۶ توسط:norouzi موضوع: نظرات (0)

مقایسه انواع مهره مورد استفاده در اتصال‌دهنده‌ها

مهره‌ها با داشتن یک سوراخ رزوه‌دار در خود، یکی از متداول‌ترین اتصال‌دهنده‌ها هستند. آنها به طور معمول در رابطه با انواع پیچ و مهره استفاده می‌شوند تا دو یا چند جسم را در کنار یکدیگر محکم و ایمن سازند. پیچ از طریق سوراخ از پیش بریده شده در اشیاء در جای خود قرار می‌گیرد، پس از آن یک مهره در انتها روی پیچ قرار می‌گیرد. اگرچه همه مهره‌ها دارای این طرح اساسی هستند، با این وجود انواع مختلفی از مهره‌ها در صنعت و کاربردهای خانگی وجود دارند. در تولید پیچ و مهره باید از استانداردها پیروی کرد تا بتوان اتصال‌دهنده‌هایی با مقاومت بالا ساخت. هر کدام از مهره‌ها برای مصارف خاصی طراحی و ساخته می‌شوند که در صورتی که به این نکته توجه شود، می‌توان کارایی مورد نظر را انتظار داشت.

مهره جوش مقاوم‌ترین اتصال‌دهنده‌ها
یکی از منحصر به فرد‌ترین انواع مهره، مهره جوش است. مهره‌های جوش نیز مانند انواع دیگر دارای سوراخی رزوه شده هستند، اما آنها به طور خاص برای برنامه‌های جوشکاری طراحی شده‌اند. ابتدا مهره جوش بر روی پیچ سفت شده و پس از آن در محل جوش داده می‌شود. این اتصال‌دهنده‌ها فقط یک بار سفت می‌شوند و به طور دائم در جای خود باقی می‌مانند.

مهره مربع
همان طور که از نام آن پیداست، یک مهره مربع نوعی مهره است که شکل مربعی دارد. بیشتر مهره‌ها دارای شکلی شش گوش هستند به گونه‌ای که می‌توان با استفاده از آچار آنها را بر روی پیچ سفت و یا شل کرد. این نوع از مهره دارای سطح تماس بیشتری با سطح هستند. زمانی که از این مهره‌ها استفاده می‌شود، در ماشین‌آلاتی که لرزش زیادی دارند، احتمال شل شدن کم خواهد بود.

مهره بلوطی (سر بسته)
مهره بلوطی همچنین به عنوان یک مهره کلاه‌دار شناخته می‌شود، نوعی مهره است که با سر گنبدی مشخص می‌شود. در حالی که سایر مهره‌ها در بالا و پایین باز هستند، مهره بلوطی در بالای آن بسته است. قسمت بالای مهره سر بسته به یک گنبد شباهت دارد و بدین ترتیب استفاده از آنها را تا انتهای یک پیچ محدود می‌کند. مهره سر بسته به دلیل وجود سر گنبدی شکل، جای کمی دارد و نمی‌توان آن را تا انتهای پیچ سفت کرد. از این مهره در جاهایی استفاده می‌شود که فقط اندکی از پیچ از سطح بیرون می‌آید.

مهره آجدار (خاردار)
همچنین به عنوان یک مهره سفت شونده با دست نیز شناخته می‌شود، یک مهره آجدار نوعی مهره است که دارای آج بیرونی برای سفت کردن است. به عبارت دیگر، آن گونه که در مهره‌های دیگر یافت می‌شود، این مهره دارای لبه‌های صاف نیست. مهره‌های آجدار دارای لبه‌های سفت و سخت بوده که دارای چند ردیف عمودی آج هستند. هدف از این نمای بیرونی این نوع از مهره، بهبود و سهولت در باز و بسته کردن آن است و مهره با دست محکم یا شل می‌شود. 

مهره استوانه
مهره استوانه نوعی مهره است که به شکل یک استوانه توخالی ساخته می‌شود که درون استوانه رزوه شده است. این نوع از مهره کاربردهای زیادی دارد و در هر جایی که مهره بتواند به درون سطح نفوذ کند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع مهره در لوازم خانگی مانند مبلمان و یا برای نصب قفل و دستگیره بر روی درب‌های داخلی ساختمان کاربرد زیادی دارد. این نوع از مهره، برآمدگی زیادی ندارد و می‌توان در بسیاری از جاها از آن بهره برد. این نوع از مهره را نمی‌توان به سطح جوش داد.

مهره واشردار
در یک سمت این نوع از مهره یک واشر قرار دارد که نیاز به واشر اضافه را برطرف می‌کند. بر روی واشر شیارهایی قرار دارد که باعث می‌شود مهره بعد از سفت شدن همچنان سفت بماند. این مهره‌ها به آسانی شل نمی‌شوند و می‌توان از آنها در ماشین‌آلاتی استفاده کرد که لرزش دارند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۷:۲۵ توسط:norouzi موضوع: نظرات (0)

پیچ و مهره فولاد ضد زنگ در مقابل گالوانیزه

اگر تا کنون پیچ و مهره خریده باشید، احتمالا متوجه شده‌اید که برخی از آنها از 100٪ فولاد ضد زنگ ساخته شده‌اند، در حالی که جنس برخی دیگر از فولاد گالوانیزه است. فقط بر اساس این امر، تشخیص تفاوت بین آنها دشوار است. از این گذشته، هر دو در ظاهر یکی هستند و تقریبا یکسان عمل می‌کنند. بنابراین، تفاوت بین انواع پیچ و مهره فولاد ضدزنگ و فولاد گالوانیزه چیست؟

اصطلاح استیل ضد زنگ برای توصیف پیچ و مهره‌های فولادی که با حداقل 10٪ کروم مخلوط شده‌اند، به کار می‌رود. افزودن کروم به عنوان یک آلیاژ به محافظت در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی اتصال‌دهنده‌ها کمک می‌کند. در حالی که اتصال‌دهنده‌هایی که از فولاد ضدزنگ ساخته شده‌اند، از نظر فنی از زنگ‌زدگی مصون نیست، اما مطمئنا مقاومت بالاتری نسبت به پیچ و مهره‌هایی که از فولاد خالص ساخته شده‌اند، دارد. به همین دلیل است که اغلب از فولاد ضد زنگ برای اتصالات‌دهنده‌ها و پیچ و مهره‌هایی که در محیط‌های خارجی استفاده می‌شوند و رطوبت زیادی در آن محیط‌ها وجود دارد، استفاده می‌شود. کروم برای محافظت از فلز در برابر زنگ زدگی و خوردگی کار می‌کند.

از طرف دیگر فولاد گالوانیزه نوعی از فولاد است که یک لایه از فلز روی بر روی آن روکش شده است. تقریبا مانند همتای خود، استفاده از فولاد گالوانیزه در ساخت پیچ و مهره نیز با هدف محافظت اتصال‌دهنده در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی خواهد بود. روی به عنوان مانع و ایجاد محافظت در برابر فولاد و جلوگیری از واکنش رطوبت هوا با فولاد به کار می‌رود و از زنگ زدگی محافظت می‌کند.

انتخاب پیچ و مهره مناسب با کاربرد
شاید می‌خواهید بدانید که کدام نوع از پیچ و مهره بهترین عملکرد را دارد. فولاد ضد زنگ یا فولاد گالوانیزه؟ هر دو جوانب مثبت و منفی مخصوص به خود را دارند. از نظر قیمت، به طور معمول با تحقیقات در بازار خواهید یافت که فولاد گالوانیزه ارزان‌تر بوده و به راحتی در دسترس است. آیا شما به دنبال پیچ، لولا، واشر، اتصال‌دهنده و غیره هستید، فولاد گالوانیزه معمولا هزینه کمتری از فولاد ضد زنگ دارد. این امر باعث می‌شود که برای مصرف‌کنندگان و شرکت‌ها که به دنبال صرفه‌جویی در بودجه هستند، یک انتخاب جذاب باشد.

در حالی که پیچ و مهره ساخته شده از فولاد گالوانیزه ارزان‌تر است، اما اتصال‌دهنده‌های ساخته شده از فولاد ضد زنگ قوی‌تر هستند. استحکام فولاد ضدزنگ به دلیل این که حاوی کروم است، که از فولاد پوشیده از روی، قوی‌تر و بادوام‌تر است.

بنابراین، آیا باید فولاد ضدزنگ یا فولاد گالوانیزه را انتخاب کنید؟ پاسخ ساده‌ای برای این سوال وجود ندارد، زیرا هر دو نوع فولاد جوانب مثبت و منفی خود را دارند. با این گفته، فولاد ضد زنگ و فولاد گالوانیزه همان هدف مشترک را برای محافظت در برابر زنگ زدگی و خوردگی دارند و آنها به خوبی به این هدف می‌رسند. لازم به ذکر است، هنگامی که فلز در معرض رطوبت باشد، خطر زنگ زدگی وجود دارد، اما انتخاب هر یک از این فلزات خطر بروز خوردگی را به شدت کاهش می‌دهد.

البته باید نسبت به کاربرد، نوع پیچ و مهره را انتخاب کنید. هر نوع از اتصال‌دهنده باید الزامات مخصوص به محیط کار را رعایت کند. پیچ و مهره‌ای که روکش گالوانیزه دارد، در صورتی که در محیطی مورد استفاده قرار بگیرد که احتمال سایش وجود داشته باشد، در صورتی که پوشش آنها از بین برود، نمی‌توانند به خوبی در برابر زنگ‌زدگی مقاومت کنند. اما انواع پیچ و مهره‌های ساخته شده از فولاد ضدزنگ، در اثر خراش و یا سایش همچنان قابلیت ضد زنگ بودن را حفظ می‌کنند. این خاصیت به دلیل این است که کروم با فولاد ترکیب شده و آلیاژی متفاوت ایجاد شده است. حتی اگر اتصال‌دهنده دچار سایش شود نیز خاصیت ضد زنگ بودن خود را حفظ می‌کند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۰:۱۷ توسط:norouzi موضوع: نظرات (0)

5 واقعیت کوتاه درباره آچارهای آلن (شش ضلعی)

برای باز کردن همه اتصالات و انواع پیچ و مهره‌ نمی‌توان فقط از یک نوع از آچار استفاده کرد. بعضی از آنها برای سفت یا شل شدن، به ابزار دیگری نیاز دارند. به عنوان مثال پیچ‌های شش گوش با یک شکل شش ضلعی منحصر به فرد مشخص می‌شوند که به آچار آلن برای باز شدن نیاز دارند. با استفاده از یک آچار آلن می‌توانید به راحتی یک پیچ آلن شش ضلعی را باز و بسته کنید. امروز، ما می‌خواهیم پنج واقعیت جالب در مورد آچارهای آلن را ذکر کنیم.

آچارهای آلن از شش نقطه تماس استفاده می‌کنند
آنها تحت عنوان آچار آلن شناخته می‌شوند زیرا از شش نقطه تماس استفاده می‌کنند. به عبارت دیگر، یک آچار آلن تقریبا نیم جین از نقاط تماس در پیچ‌های آلن را لمس می‌کند. استفاده از شش نقطه تماس اجازه می‌دهد تا آچار آلن به راحتی پیچ‌های شش ضلعی را در بر بگیرید. اگر از یک ابزار با پنج یا کمتر از پنج نقطه تماس استفاده می‌کنید، یک آچار آلن محسوب نمی‌شود.

آنها همچنین تحت عنوان آچار آلن شناخته می‌شوند
آچارهایی که درون پیچ فرو می‌روند تا بتوان پیچ را سفت و شل کرد به آچارهای آلن معروف هستند. در اوایل دهه 1900، شرکت تولید کننده Connecticut مستقر در کارخانه آلن، آچار و پیچ‌های شش گوش مارک تجاری خود را راه اندازی کرد و نام آنها را پیچ و آچار آلن گذاشت. امروزه آچارهای شش ضلعی اغلب تحت عنوان آچار آلن شناخته می‌شوند. این پیچ‌ها در بسیاری از ماشین‌آلات و دستگاه‌های خانگی و صنعتی کاربرد فراوانی دارند.

آنها از دهه 1800 در بازار عرضه شده‌اند
معلوم نیست چه موقع اولین بار آچارهای آلن اختراع شده است، هرچند شواهد نشان می‌دهد که پیچ‌های شش گوش و همچنین ابزارهای شش نقطه‌ای مربوط به آنها، از اواسط اواخر دهه 1800 وجود داشته‌اند. به عنوان مثال، در دهه 1860، چندین اختراع ثبت شده در ایالات متحده برای ابزارهای شش ضلعی با شش نقطه تماس ظاهر شد. البته، در اواخر قرن بیستم استفاده از آنها به طور معمول مرسوم شد. از آن زمان، آچارها و پیچ‌های آلن به برنامه‌های بی‌شمار تجاری و کاربردی راه یافتند.

در هنگام استفاده، نیروی گشتاوری ایجاد می‌کنند
آچارهای آلن در هنگام استفاده، گشتاور قابل توجهی ایجاد می‌کنند، به این ترتیب قادر به باز و بسته کردن پیچ و مهره‌های شش ضلعی هستند. همانطور که پیچ‌ها دارای فرورفتگی شش ضلعی هستند، آچارهای آلن به شکل حرف L ساخته می‌شوند. برای استفاده از یک آچار آلن، بازوی بلند را می‌گیرید و آن را می‌چرخانید. این حرکت دوار گشتاور ایجاد می‌کند که بسته به جهتی که چرخانده شده است، پیچ شش ضلعی را باز یا بسته می‌کند. البته می‌توان در جاهای تنگ و عمیق نیز از این آچارها به خوبی استفاده کرد، به نحوی که بازوی کوتاه گرفته می‌شود و بازوی بلند پیچی را که در حفره دستگاه یا ماشین قرار دارد را سفت و یا شل می‌کند.

آنها می‌توانند در فضاهای کوچک و کم حجم استفاده شوند
آچارهای آلن می‌توانند در فضاهای کوچک و جمع و جور قرار بگیرند که استفاده از ابزارهای بزرگ‌تر مانند پیچ ​​گوشتی‌های سنتی یا آچارهای تخت امکان‌پذیر نیست. اغلب در ماشین‌آلات و حتی لوازم منزل از این نوع پیچ استفاده می‌شود و پیچ‌هایی که دسترسی به آنها آسان نیست، معمولا آلن هستند. در هنگام مونتاژ مبلمان، تولیدکنندگان از آچارهای آلن برای نصب اتصال‌دهنده‌ها و اتصال قطعات مختلف به یکدیگر استفاده می‌کنند. فضاهای کوچک و محدود مبلمان باعث می‌شود تا به راحتی بتوانید آچارهای آلن را به داخل فضا گیر داده و اتصال دهنده‌ها را بچرخانید.

آچارها و پیچ‌های آلن کاربردهای مختلفی دارند و می‌توان آنها را در هر وسیله‌ای پیدا کرد. به خاطر این که آچار به درون پیچ فرو می‌رود، استفاده از آنها در جاهای کوچک بهترین گزینه خواهد بود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۶:۴۴ توسط:norouzi موضوع: نظرات (0)

واشرهای مورد استفاده در پیچ و مهره

پیچ و مهره در ماشین‌آلات و در جاهای مختلف زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در برخی از موارد در کنار پیچ و مهره‌ها باید از واشر استفاده کرد. انواع مختلف واشر برای پیچ و مهره‌های مختلف ساخته می‌شوند که در زیر به نمونه‌هایی خواهیم پرداخت. در زمان خرید پیچ و مهره باید به جنس و عملکرد آنها توجه کرد.

آیا می‌توان از واشر استیل ضد زنگ با پیچ و مهره فلزی استفاده کرد؟
با توجه به شباهت‌های بین پیچ‌های فلزی و استیل ضد زنگ، ممکن است اشکالی در این قضیه وجود نداشته باشد. با این وجود، همیشه بهتر است از مواد یکسان برای همه قسمت‌های مختلف مفصل استفاده شود. اگر از واشر استیل ضد زنگ به همراه اتصال‌دهنده‌های با استحکام با درجه 10.9 یا 12.9 استفاده می‌کنید، ممکن است واشرها تغییر شکل بدهند. در صورتی که مقاومت واشر از پیچ و مهره‌ها کمتر باشد، احتمال تغییر شکل در واشر زیاد خواهد بود و واشر نمی‌تواند در برابر فشارهای وارد شده تحمل کافی داشته باشد. پیچ‌های فلزی درجه 8.8 یا پایین‌تر ممکن است در بسیاری از کاربردها کار کنند، زیرا مقاومت مکانیکی درجه 8.8 مشابه با واشر های استیل ضد زنگ است.

جنبه مهم دیگری که باید هنگام طراحی اتصالات پیچ‌دار از جمله واشرهای استیل ضد زنگ و پیچ‌های فلزی در نظر بگیرید، خوردگی است، به خصوص به اصطلاح خوردگی گالوانیک، که ممکن است عمر محصول را به طرز چشمگیری کاهش دهد. آسیب خوردگی گالوانیک هنگامی ایجاد می‌شود که دو ماده متفاوت در یک الکترولیت به هم وصل شوند. هنگامی که یک زوج گالوانیک تشکیل می‌شود، یکی از فلزات تبدیل به آند شده و سریع‌تر از آنچه که به طور طبیعی پیش می‌رود، دچار خوردگی می‌شود. ماده دیگر به کاتد تبدیل می‌شود و کندتر دچار خوردگی می‌شود. واشرهای فلزی با پوشش ضد زنگ از اصل خوردگی گالوانیک کنترل شده استفاده می‌کنند. مواد روی در این روکش از کاتد (مواد فولادی واشر) محافظت می‌کند.

واشر ضد زنگ چیست و چه زمانی باید از آن استفاده کرد؟
طیف وسیعی از واشرها به طور ویژه طراحی شده‌اند تا برای استفاده در مصالح ساختمانی فولادی و برای نصب در جاهایی که مقاومت بالا مورد نیاز است به کار رود و پیچ ها و مهره ها مطابق با استاندارد اروپایی EN 14399-4 / EN 14399-8 طراحی شده است، زیرا نمی‌توان از واشرهای استاندارد استفاده کرد. این واشرهای ضدزنگ، واشرهای ساختمانی فولادی نامیده می‌شوند. هدف آنها جایگزینی واشرهای معمولی با انواع مقاوم مطابق با استاندارد EN 14399-6 است تا در هنگام مواجهه با بارهای پویا یا لرزش، در مونتاژهای از پیش بارگذاری شده ساختاری با استحکام بالا که در ساخت و سازهای فلزی روبرو هستند، مقاومت کافی را داشته باشند.

واشرهای ضد زنگ مورد استفاده برای پیچ و مهره به طور خاص طراحی شده‌اند تا بتوانند مقاومت بالایی را ایجاد کنند و اتصال بتواند طول عمر مناسبی داشته باشد. علائم خوردگی از اهمیت زیادی برخوردار هستند زیرا ثابت می‌کنند که اتصال‌دهنده‌ها به درستی در سطح اتصال قرار گرفته‌اند. چرخش در مفاصل پیچیده همیشه در جایی صورت می‌گیرد که اصطکاک کمترین مقدار را داشته باشد. به شرط ایجاد علائم کافی، هر تمایل به چرخش بین واشرها ایجاد می‌شود. در نتیجه، استفاده از واشر مناسب برای پیچ ها و مهره ها از هرگونه چرخش جلوگیری می‌کند.

هنگامی که مفصل توسط واشرهای مناسب سفت شده است، چرخش همیشه بین واشر فوقانی و سر پیچ یا مهره صورت می‌گیرد. دندانه‌ها به سادگی به داخل مواد فشرده می‌شوند، هیچ آسیبی در سطح جفت شونده رخ نمی‌دهد. سر مهره پیچ به اندازه کافی سخت است که بتواند در برابر نیرویی که در معرض آن قرار دارد مقاومت کند. طول چرخش بین پیچ ها و مهره ها صورت می‌گیرد. بنابراین هیچ خطر آسیب رساندن به سطح به وجود نمی‌آید. اندکی علائم فشاری در سطح افزایش پیدا می‌کند، اما به آن آسیب نمی‌رساند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۶:۴۷ توسط:norouzi موضوع: نظرات (0)

دریافت ورودی از گوگل در شیک رنک

به گفته شیک رنک یکی از مهمترین و پر اهمیت ترین فاکتور های سئو و ارتقا رتبه سایت، سرویس های ورودی گوگل می باشد.
افزایش ورودی گوگل بیش از 70 درصد در ارتقا رتبه و افزایش سئو و افزایش رتبه وب سایت تاثیر گذار است حتی اگر سایت شما سئو مناسبی نداشته باشد، اما ورودی های آن منظم و دقیق باشد می تواند جایگاه خوبی را در نتایج کسب کند.
 
 
 
 
زیرا سرویس های ورودی گوگل به سایت ها اعتبار می بخشند تا اینکه سایت ها در زمان پس دادن آزمون یا رقابت قادر باشند با کلمه کلیدی هدف ، نمره خوبی از گوگل دریافت کند و در نتایج برتر گوگل سخنی برای گفتن داشته باشد .
 
 
 
ورودی گوگل از دید گوگل؟
 
هوش مصنوعی گوگل بر این باور است وقتی سایتی ورودی گوگل دارد و مثلا در 10 نتیجه اول، کاربران زیادی بر روی آن کلیک می کنند باید سایت جذابی و مفیدی باشد به طرز شگفت انگیزی رتبه سایت را با کلمه کلیدی فوق افزایش می دهد در نتیجه با دریافت کلیک بیشتر منجر به فروش مناسب و کسب جایگاه بالاتر در نتایج گوگل و میان رقبا بدرخشند این فرایند بکلی باعث افزایش نرخ کلید یا ctr در کلمات کلیدی سایت می گردد.
 
 
 
 
افزایش رتبه ی کلمات کلیدی سایت
ارتقا رتبه الکسا
افزایش میزان طبیعی بودن وب سایت شما در گوگل
کسب رتبه های برتر گوگل در کوتاه ترین زمان ممکن
سرعت ایندکس شدن صفحات سایت
افزایش Page Authority
افزایش Domain Authority
افزایش rank moz
 
 
 
دیگر اثرات ورودی گوگل پیشرفته یا زماندار "80 و "150 و "200 و "250 ثانیه ای
 
بازدهی بالا و ماندگار این روش
بالا بردن ترافیک هدفمند سایت
بالا بردن رتبه سایت در سرچ گوگل
زمان ماندگاری بیشتر کاربر در سایت
کاهش طبیعی رتبه الکسا و افزایش اعتبار سایت
ارتقا فوری Bounce Rate الکسا
ارتقا فوری Daily Pageviews per Visitor الکسا
ارتقا فوری Daily Time on Site الکسا
 
 
 
 
بیشتر وب مستران اولین قدمی که برای آنالیز و رتبه سنجی یک وب سایت در نظر میگیرند بررسی رتبه الکسا آن سایت است. این شیوه ی صحیحی است، چون ورودی های گوگل این توانایی را دارند که نمودار ورودی سایت ها را در الکسا به میزان قابل توجهی در کمترین زمان ممکن ارتقا دهند. ۹۰ درصد وبمستران از سرویس های ورودی گوگل برای طبیعی جلوه دادن رتبه الکسا وب سایت خود بهره می گیرند.
 
 
 
چرا سفارش ورودی گوگل در شیک رنک؟
 
با سفارش سرویس های افزایش ورودی گوگل از شیک رنک براحتی می توانید بازدید های بسیار با کیفیتی برای سایت خود ایجاد نمایید، این فرایند تاثیر بسیار مثبتی در ارتقا جایگاه سایت ها در نتایج گوگل در پی خواهد داشت کافیست حتی یکبار از همین امروز با سرویس های ورودی گوگل مجموعه شیک رنک آغاز کنید .
 
 
 
در سفارشات ورودی گوگل از 198 هزار تومان به بالا دارای سرویس هدیه ارتقا فوری رنک الکسا ایران بهرمند شوید .
مثلا به ازای هر سفارش 198 تومانی از سرویس های ورودی گوگل 1000 IP ویژه جهت ارتقا رنک الکسا ایران طی 24 ساعت از زمان خرید برای همان سفارش مشتریان گرامی اعطا و فعال می گردد .
 
 
 
پیشنهاد شیک رنک قبل از خرید ورودی گوگل
 
در صورتی که عمر وب سایت شما کمتر از یک سال می گذرذ، بهتر است از کلمات کلیدی به همراه نام و برند سایت خود استفاده کنید.
مثال: خرید ورودی گوگل شیک رنک
 
این استراتژی جهت ارتقا رتبه کلمه کلیدی وب سایت شما بسیار تاثیر گذار و مفید است اما اگر وب سایت شما بیش از 1 سال سن دارد می توانید از کلمات کلیدی مادر به تنهایی استفاده کنید، در حالت کلی بهتر است تعداد لینک صفحات + کلمات کلیدی بیشتر و ورودی کمتری داشته باشید و بصورت پلکانی مثلا هفتگی یا ماهانه و... تعداد ورودی را افزایش دهید در این حالت ورودی های گوگل دریافتی طبیعی شناخته می شود و همین امر موجب افزایش ضریب اعتماد گوگل و افزایش رتبه وب سایت تان می گردد .
 
 
سوالات متداول
من ورودی گوگل خریداری کردم اما نتیجه ای نگرفتم چه پیشنهاد بهتری دارید؟
 
با خرید ورودی گوگل به شکل اصولی و طبیعی یعنی در کلمات کلیدی خود از Keyword + Brand و عبارت های مرتبط خود بشدت استفاده نمایید و از خرید ورودی گوگل صرفا با کلمه کلیدی مادر تا زمان نتیجه گیری به ندرت استفاده کنید و به جای آن روی برند سایت خود، و کلمات کلیدی در کنار هم استفاده کنید.
 
اکثر سایت هایی موفقی که به طور طبیعی برندینگ شده اند با سرمایه گذاری میلیاردی و در نهایت با همین روش اصولی یعنی خرید ورودی گوگل با کلمات کلیدی به همراه برند و کیبوردهای مرتبط با ترکیب یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد .
 
 
 
آیا سرویس های ورودی گوگل با IP غیر تکرار هستند؟
 
بله در سرویس های ورودی گوگل مجموعه شیک رنک کلیه ورودی های ارسالی یونیک و غیر تکراری می باشند.
 
 
 
آیا میتوانم پکیج 10,000 هزار ورودی روزانه ورودی گوگل خریداری کنم؟ ضرر ندارد؟
 
همانطور که در پیشنهاد قبل از خرید ورودی گوگل پیشنهاد کردیم (بهتر است از کلمات کلیدی به همراه نام و برند سایت خود استفاده کنید) با این شرایط بلامانع است و می توانید با عبارت برند کیبورد های همراه با برند به تعداد نامحدود ورودی گوگل خریداری کنید.
 
 
 
سرویس های ورودی های گوگل در چه ساعات ارسال می شوند؟
 
سرویس های ورودی گوگل شیک رنک روزانه طی 24 ساعت در شبانه روز تقسیم و ارسال می شوند .
 
 
 
آیا شروع ناگهانی مثلا 10,000 هزار ورودی گوگل و قطع ناگهانی آن، تاثیر منفی دارد؟
 
خیر! اگر با نام برندتان همراه با کلمات کلیدی و برند دار باشد مانند: (افزایش ورودی گوگل شیک رنک) کاملا طبیعی است.
 
 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۴۷:۵۰ توسط:norouzi موضوع: نظرات (0)

خرید بک لینک تضمینی شیک رنک | خرید بک لینک تضمینی از شیک رنک

شیک رنک

به گفته سامانه ارتقا رتبه مجموعه شیک رنک (chicrank.com) برای این که سایتی بتواند در گوگل جایگاه اول را کسب کند باید به بک لینک های قدرتمندی بطور هوشمندانه اهمیت دهد .
 
یکی از مهم ترین و پر استفاده ترین تکنیک های کاربردی و پر اهمیت ترین گزینه موثر در رتبه بندی نتایج گوگل خرید بک لینک قوی می باشد اما خرید بک لینک هر چند با کیفیت به تنهایی کافی نیست و باید هوشمندانه عمل کنید. .
 
خرید بک لینک به سبک گذشته چندان تاثیر گذار نخواهد بود با خرید بک لینک هوشمندانه مجموعه شیک رنک به شکل استنادارد و طبیعی رتبه کلمات کلیدی و سایت خود را در نتایج به شگل شگفت انگیزی ارتقا دهید.
 
در زمان خرید بک لینک هوشمندانه باید در کلمات کلیدی خود از Keyword + Brand + url و عبارت های هم خانواده کلمات کلدی و مرتبط سایت خود بشدت استفاده نمایید .
 
 
با این تکنیک بطور شگفت انگیز و استاندارد و کاملا طبعی بدون ریسک پنالتی شدن در کلیه کلمات کلیدی با افزایش سرچ بالا خواهید آمد .
از خرید بک لینک صرفا با کلمه کلیدی به تنهایی پرهیز کنید بروز باشید و بطور هوشمندانه ای روی برند سایت در کنار کلمات کلیدی استفاده کنید.
 
در صورتی که سایت شما بک لینک های قدرتمند و با کیفیتی نداشته باشد نمی تواند در نتایج جستجوی برتر و ابتدایی گوگل جایی داشته باشد .
 
 
از پکیج های مدیریت شده مجموعه شیک رنک بی نتیجه نخواهد بود و این جمله ای تبلیغاتی نیست چون با همین کلمه "خرید بک لینک" با کمک همین پکیج در صدر نتایج جستجو قرار دارد .
 
سامانه شیک رنک با در نظر گرفتن فاکتور های مهم در کیفیت لینک های خروجی از جمله (اسپم سورس-اتوریتی-تعداد لینک خروجی و...) جهت حفظ و ارتقا قدرت بک لینک ها را کاملا استاندارد را در قالب سرویس های قدرتمند زیر در اختیار وبمستران و سئو کاران گرامی قرار می دهد .
 
 
برخی از مزایای خرید بک لینک در شیک رنک:
- 99 درصد وبسایت ها دارای گواهینامه امنیتی ssl جهت افزایش ضریب اعتماد گوگل
- امکان دسترسی به وب سایت ها از طریق اینترانت و اینترنت جهت افزایش بازدید و ارتقا رنکینگ الکسا
- 99 درصد دامین ها قامتی بالای 4 سال
- عمومی بودن وب سایت جهت لینک سازی برای کلیه وب سایت ها از جمله سایت شما
- 99 درصد دامین وب سایت ها رنک دار و دارای پیج رنک گوگل
- سایت های فعال و معتبر و مدیریت شده
- 99 درصد دامین ها دارای پیج اتوریتی قابل قبول
- تقویت سئو و قدرت دامین کلیه وب سایت ها
- ثبت شده در گوگل وبمستر و بروز رسانی مداوم جهت ارتقا کیفیت
- بروز رسانی موقعیت جغرافیایی سرور ها در زمانبندی های مختلف
- بروز رسانی قالب رنگبندی و تنوع وب سایت ها در زمانبندی های مختلف
- حفظ استاندارد و تعداد خروجی جهت ارتقا بازدهی و کیفیت آنها
- دو فالو یا فالو بودن کلیه بک لینک ها
- تضمین عدم پنالتی شدن سایت
- ارزش و کیفیت هر 1 بک لینک جدول بالا برابری دارد با 1000 بک لینک بی کیفیت
- تعرفه بسیار عالی نسبت به بازدهی و کیفیت
 
 

سوالات متداول پیرامون خرید بک لینک

آیا واقعا خرید بک لینک برای ارتقا رتبه سایت در گوگل موثر است؟
بدون شک بله یکی از مهمترین الگوریتم های گوگل برای ارتقا جایگاه و رتبه سایت ها بک لینک های دریافتی از سایت های دیگر است اما عواملی مانند پیج اتوریتی - اسپم سورس - صفحات ایندکس شده سایت میزبان بک لینک ها نیز در کیفیت خروجی بک لینک های بشدت تاثیر گذار هستند.
 
اصلا خرید بک لینک چیه؟
به لینک دریافتی از سایت های دیگر بک لینک گفته می شود بک لینک های و نکته بسیار مهم در پکیج های بک لینک لینک های دریافتی از تمام صفحات آن سایت است.
 
 
فالو یا نوفالو بودن بک لینک ها در کیفیت تاثیر دارد؟
بک لینک ها اصولا به دو روش رل فالو و رل نوفالو تقسیم می شوند لینک هایی با رل فالو در گوگل تاثیر گذارتر می باشد و تمام بک لینک هایی که توسط شیک رنک ایجاد میگردد فالو می باشند.
 
 
چه مدت طول می کشد تا نتایج و تاثیر بک لینک ها دیده شود؟
بطور کلی برای ظهور نتیجه مطابق فرایند طبیعی بایستی توسط گوگل شناسایی شوند که این موضوع خارج از اختیار ما بوده و بصورت مستقیم به گوگل مرتبط می شود و حداقل 2 هفته و حداکثر 3 ماه زمانبر خواهد بود.
 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۱:۲۲ توسط:norouzi موضوع: نظرات (0)

آشنایی با ویژگی ها و مزایای یخچال فریزر بوش مدل KAD80A104

 
یخچال فریزر بوش مدل KAD80A104 جزء زیبا ترین و با کیفیت ترین یخچال های شرکت بوش می باشد. این مدل یخچال در دسته یخچال فریزر ساید بای ساید قرار دارد. یخچال فریزر بوش مدل KAD80A104 دو در بسیار بزرگ سرتاسری دارد. بنابراین این مدل یخچال از فضای کافی در دو بخش فریزر و یخچال جهت نگهداری مواد غذایی برخوردار است.

 

یخچال بوش مدل KAD80A104 جزء زیبا ترین و با کیفیت ترین یخچال های شرکت بوش می باشد. این مدل یخچال در دسته یخچال فریزر ساید بای ساید قرار دارد. یخچال فریزر مدل بوش KAD80A104 دو در بسیار بزرگ سرتاسری دارد. بنابراین این مدل یخچال از فضای کافی در دو بخش فریزر و یخچال جهت نگهداری مواد غذایی برخوردار است.

 

 

 

(یخچال فریزر بوش مدل KAD80A104)

 

 

ویژگی ها و مزایای یخچال فریزر بوش مدل KAD80A104

 

یکی از ویژگی های بارز این یخچال دارا بودن آبسردکن و یخساز بیرونی می باشد. وجود یخساز و آب سرد کن از دو نظر اهمیت دارد. یکی اینکه باعث سهولت و دسترسی سریع به آب خنک و یخ می شود. دوم اینکه با باز نکردن در یخچال می توان در مصرف انرژی صرفه جویی کرد. یخساز این مدل یخچال علاوه بر یخ قالبی می تواند یخ خرد شده هم در اختیار مصرف کننده قرار دهد. آب پس از وارد شدن به یخساز و آبریز از فیلتر تصفیه آب عبور می کند. بنابراین آب مصرفی کاملا تمیز و بهداشتی است.

 

بر روی در سمت راست یخچال KAD80A104 قسمتی به نام Homebar وجود دارد. این قسمت امکان دسترسی به بطری ها و سایر ظروف پر مصرف را برای مصرف کنندگان فراهم کرده است. بنابراین وجود قسمت Homebar مانع از زیاد باز و بسته کردن در یخچال خواهد شد.

 

(یخچال فریزر بوش مدل KAD80A104)

 

جهت سهولت استفاده از یخچال فریزر بوش مدل KAD80A104 پنل تنظیماتی در مجاورت آبسردکن تعبیه شده است. با این پنل تنظیماتی می توانید دمای یخچال و فریزر را در دمای دلخواه خود تنظیم کنید. یکی دیگر از خصوصیات بارز یخچال فریزر بوش مدل KAD80A104 وجود سیستم گردش هوای چندگانه است. این سیستم باعث خنک سازی یکنواخت فضای درون یخچال می شود. همچنین این سیستم با پخش یکنواخت هوای سرد باعث خنک سازی بهینه مواد غذایی موجود در یخچال خواهد شد. بنابراین مواد غذایی داخل یخچال همیشه طراوت و تازگی خود را حفظ خواهند کرد.

 

از دیگر مزایای یخچال فریزر بوش مدل KAD80A104 این است که هیچ وقت برفک نمی زند. بنابراین زحمت تمیزکاری برای مصرف کننده نخواهد  داشت. ظرفیت خالص این یخچال فریزر ساید بای ساید بسیار مناسب و 668 لیتر می باشد. یخچال فریزر بوش مدل KAD80A104 از قابلیت انجماد سریع برخوردار است. در صورت لزوم می توانید آن را به راحتی غیر فعال کنید. با استفاده از ویژگی قدرت انجماد سریع می توان 10 کیلو مواد غذایی را ظرف 24 ساعت به انجماد کامل رساند. قدرت انجماد سریع با کمک دو سیستم سرمای سریع و انجماد سریع انجام می گیرد. 

 

(یخچال فریزر بوش مدل KAD80A104)

 

یخچال فریزر بوش مدل KAD80A104 از سیستم کنترل دمایی دیجیتالی بسیار راحتی برخوردار می باشد. به عبارتی این مدل یخچال فریزر ساید بای ساید شامل سه نوع تنظیمات دمایی با محفظه مخصوص VITA FRESHPLUS است. بنابراین هر نوع ماده غذایی از قبیل میوه، سبزیجات، گوشت، ماهی و فرآورده های لبنی را می توانید با دمای مخصوص به آن نگهداری کنید.

 

رتبه انرژی یخچال فریزر بوش مدل KAD80A104 رتبه A می باشد. این رتبه از مصرف انرژی بسیار کمی برخوردار است. یخچال فریزر بوش مدل KAD80A104 در قسمت فریزر و یخچال قفسه های شیشه ای نشکن دارد. این قفسه ها تحمل تغییرات دمایی بسیار بالایی را دارند. نور ال ای دی جهت زیبایی و افزایش دید مصرف کننده در داخل یخچال قرار داده شده است. البته مصرف این نور بسیار پایین می باشد.

 

مشخصات فنی یخچال فریزر بوش مدل KAD80A104

 

نوع یخچال فریزر بوش مدل KAD80A104 یا ساید بای ساید و قیمت ساید بوش نسب به مدل متناسب می باشد. این مدل یخچال فریزر در وزن 129 کیلوگرم، طول 1812 میلی متر، عرض 928 میلی متر، عمق 856 میلی متر ساخته شده است. از نظر گنجایش دارای گنجایش یخچال 438 و گنجایش فریزر 230 لیتر می باشد. قسمت یخچال شامل 4 طبقه، 4 طبقه در قسمت درب یخچال و 3 عدد کشو است. اما قسمت فریزر از 3 طبقه، 4 طبقه در قسمت درب یخچال و 2 عدد کشو برخوردار است.

 

(یخچال فریزر بوش مدل KAD80A104)

 

 

جهت باز شدن درب یخچال به سمت راست و جهت باز شدن درب فریزر به سمت چپ می باشد. یخچال فریزر بوش مدل KAD80A104  از سیستم هشدار دهنده صوتی و بصری در صورت باز ماندن درب یخچال و درب فریزر برخوردار است. در صورت قطع شدن برق تا مدت 6 ساعت این مدل یخچال فریزر قادر است مواد غذایی شما را نگهداری کند. این یخچال قفل کودک ندارد. اما یخچال فریزر ساید بای ساید دارای محفظه نگهدارنده بطری می باشد.

 

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۴:۴۰ توسط:norouzi موضوع: نظرات (0)

تقویت مقاومت در برابر خستگی اتصالات پیچ و مهره

ظرفیت خستگی مفاصل پیچیده نسبت به ظرفیت استاتیک آن بسیار کم است. برای بهبود مقاومت در برابر خستگی اتصالات انواع پیچ و مهره در ماشین‌آلات، طراحان می‌توانند ظرفیت رزوه را افزایش داده و تنش‌های متناوب را در رزوه‌ها کاهش دهند. برای افزایش ظرفیت رزوه، توصیه می‌شود به جای فرایند برش، از فرایند نورد استفاده کنید. برای افزایش ظرفیت اتصالات رزوه‌دار، به جای یک بست بزرگ‌تر، از چندین اتصال‌دهنده کوچک‌تر استفاده کنید.

همچنین این ظرفیت با استفاده از یک کانکتور بهبود یافته، مانند یک Superbolt MJT (Multi-Jackbolt Tensioner) یا Flexnut افزایش می‌یابد که باعث بهبود توزیع بار در رزوه‌ها می‌شود و خاصیت ارتجاعی را به مفصل پیچیده اضافه می‌کند. بهترین راه برای بهبود مقاومت در برابر خستگی، کاهش فشارهای متناوب در رزوه‌ها است. سه روش اصلی برای انجام این کار وجود دارد: طراحی مونتاژ، سفت شدن مونتاژ و امنیت مونتاژ.

فرایند طراحی مونتاژ، فرصتی برای بهبود توزیع بار روی اتصالات پیچ‌دار مانند پیچ و مهره و کاهش سطح تنش‌های خارجی پشتیبانی شده توسط هر مفصل است. برای تسهیل در این امر، این اصول را در نظر داشته باشید:

از بالاترین پیش تنیدگی ممکن استفاده کنید
استفاده از پیچ را به حداقل برسانید تا بار خالص اندازه‌گیری شود
از بزرگ‌ترین سطوح تماس ممکن استفاده کنید
از بزرگ‌ترین طول بست (گیرداری) ممکن استفاده کنید
در بیشتر موارد، از پیش بارگذاری بالاتر از بار بهره برداری استفاده کنید
سایر گزینه‌های طراحی مونتاژ شامل استفاده از گل میخ و یا پرچ و مهره‌ها با استفاده از واشرهای الاستیک است که با اثرات نشست، خزش و کشیدگی دیفرانسیل حرارتی مقابله کند.

با توجه به سفت شدن مونتاژ، دستیابی به پیش تنیدگی اصلی عامل ضروری برای کاهش فشارهای متناوب است. توصیه می‌شود از ابزارهای کالیبره شده با دقت بالا استفاده کنید. همچنین استفاده از روان کننده مناسب برای دستیابی به دقت پیش بارگیری و کاهش مشکلات مربوطه توصیه می‌شود. یک توالی مناسب برای محکم کردن انتخاب کنید تا خطرات مربوط به پیچ‌های بدون پیش بارگذاری به طور مساوی و برای اطمینان از استفاده از تمام ظرفیت مفصل‌های پیچی استفاده شود.

با توجه به امنیت مونتاژ، توصیه می‌شود اتصالات پیچی را در برابر از بین رفتن پیش بارگذاری محافظت کنید. علاوه بر این، مونتاژ را در برابر اثرات محیطی، مانند خوردگی که می‌تواند خستگی را ایجاد کند، ایمن سازی کنید. این کار ممکن است از طریق انتخاب مواد مناسب و یا روکش برای قطعات و اتصال‌دهنده‌ها در زمان تولید پیچ و مهره انجام شود.

چرا در برخی از اتصالات، پیچ و مهره شل می‌شود؟
پیچ و مهره هنگامی که مفصل پیچی در معرض لرزش و یا بارهای پویا قرار دارد شل می‌شود. شل شدن اتصال‌دهنده‌ها به دلیل لرزش و یا بارهای پویا، پدیده مهمی است. زیرا یکی از شایع‌ترین دلایل خرابی اتصالات پیچ‌دار به شمار می‌رود. یک پیچ محکم به آرامی کشیده شده است، اما سعی کنید طول اصلی آن را دقیقا شبیه فنر فرض کنید. این کار فقط با چرخاندن پیچ و مهره در جهت شل شدن انجام می‌شود تا پیش بارگذاری در پیچ از بین برود. اما پیچ و مهره از چرخش با اصطکاک بین سطوح تماس در رزوه‌ها و زیر سر یا مهره پیچ جلوگیری می‌کند.

اگر یک مفصل در معرض ارتعاشات و یا بارهای پویا باشد که باعث حرکت نسبی بین سطوح تماس می‌شود، اصطکاک کاهش می‌یابد زیرا اصطکاک دینامیکی از حالت استاتیکی کمتر است. بنابراین پیچ و مهره دیگر تحت تاثیر اصطکاک قرار نمی‌گیرد و شل می‌شود. شایع‌ترین علل حرکت بین سطوح تماس لرزش و نیروهای پویای خارجی هستند که باعث حرکت پیچ می‌شوند. زمانی که پیچ و مهره‌ها در معرض ارتعاش قرار می‌گیرند، نیروهای مختلف در جهت‌های متفاوت به آنها وارد می‌شوند


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۸:۲۲ توسط:norouzi موضوع: نظرات (0)